Blog

Alez Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

alez-alirken-dikkat-etmeniz-gerekenler

Alez alırken nelere dikkat edilmeli, alacağız alez sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek mi? Kaliteli ve hesaplı alez nerden alınır?

Yatak koruyucu alezler yataklarımızın hem uzun ömürlü olmasını sağlar hem de bütün olası dış etkenlere karşı korur. En çok tercih edilen alezler sıvı geçirmez alez modelleridir. Sıvı geçirmez alezler pvc kaplamalı, poliüretan kaplamalı çeşitleri vardır. 

PVC KAPLAMALI ALEZ

Pvc kaplamalı alezlerde koku ve çatlamalar meydana gelir. PVC kaplı alezler yatak odanızda ağır bir plastik kokuya neden olurlar. Yıkamadan sonra PVC kaplamada çatlamalar meydana gelir ve sıvı geçirmez özelliğini yitirir. Bu tür alezler üretim maliyetlerinin uygun olmasından dolayı daha ucuz fiyatlara satılmaktadır. Ancak kullanım süresinin kısa olmasından dolayı aslında çok da ekonomik oldukları söylenemez.

Alez alırken nelere dikkat edilmeli
Alez alırken nelere dikkat edilmeli

POLİÜRETAN LAMİNELİ  ALEZ

Poliüretanın özelliği nefes alabilir olmasıdır. Poliüretan film kaplı olan alez çeşitlerin çatlama olmaz, yataklarda küf oluşmaz ve kötü koku yaymazlar. Yatak odanızda hijyenik bir ortam oluşmasını sağlayacaktır. Eğer ihtiyacınız sıvı geçirmez alez ise tercihinizi bu üründen yana kullanmanızı öneririz. SUVAY olarak sıvı geçirmez alezlerde Poliüretan kaplamalı alezlerin üretimini ve satışını gerçekleştiriyoruz. Dilerseniz BURAYA tıklayarak sıvı geçirmez alez modellerimizi inceleyebilirsiniz.

KAPİTONE ALEZ ÇEŞİTLERİ

Kapitone alez modelleri 2 çeşittir. Bir modelin altında sıvı geçirmezlik için kaplama bulunmamakta olup ter gibi küçük miktardaki sıvıların yatağa temasını engeller ancak tam bir sıvı koruması yapmazlar. Ancak altına serdiğiniz çarşafın buruşmasını önler. Bu modellere yatak koruyucu denilmekte olup dilerseniz kapitone fitted yatak koruyucu modellerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sıvı geçirmez kapitone alez modellerinde ise yatağa sıvı temasını engellemek amacıyla membran kaplama bulunmaktadır. Piyasada en çok tercih edilen alez türü sıvı geçirmez kapitoneli alezlerdir. Hem şık bir görünümü hemde sıvı temasını engellemesi tüketicilerin bu ürünleri tercih etmesine neden olmaktadır. Sıvı geçirmez kapitone alez modellerimizi incelemek için TIKLAYIN.

Kapitone alezlerin yatakların üstünde süs olmaktan başka bir işe yaramazlar. Kapitoneli alezler sıvıyı emer ve yatağa geçirirler.

İHTİYACINIZA UYGUN ALEZ FİYATLARI

Yukarıda saydığımız ürün çeşitlerinin gerek sağladığı fayda açısından gerekse içindeki malzemelerin cinsi ve türünden dolayı fiyat farklılıkları olabilmektedir. Bütçenize en uygun alezleri SUVAY‘da bulabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Alez Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Yorumu

Yoruma Kapalı.