Gösterilen sonuç sayısı: 6

Sidebar'ı göster

Kapitone Fitted Yatak Koruyucu Alez

255,99 225,99
Sıvı Geçirmez Değildir Yatak Koruyucudur - Aynı Gün Hızlı Kargo
-8%Yeni
Kapat

Micro Fitted Su Sıvı Geçirmez Alez

219,99 209,99
%100 Sıvı Geçirmez - Aynı Gün Hızlı Kargo

Micro Su Sıvı Geçirmez Alez

219,99 189,99
%100 Sıvı Geçirmez - Aynı Gün Hızlı Kargo

Su Sıvı Geçirmez Fitted Yatak Koruyucu Alez

239,99 219,99
%100 Sıvı Geçirmez - Aynı Gün Hızlı Kargo

Su Sıvı Geçirmez Kapitone Fitted Yatak Koruyucu Alez

275,99 249,99
%100 Pamuk Kumaş, %100 Sıvı Geçirmez 

Su Sıvı Geçirmez Yatak Koruyucu Alez

199,99 179,99
%100 Sıvı Geçirmez – Aynı Gün Hızlı Kargo

Alez

Alez fiyatları; Ev tekstil ürünleri içerisinde bulunan yatak koruyucu alez yatakların korunması adına mutlaka kullanılması gereken tekstil ürünüdür. SUVAY tarafından üretilen alez çeşitleri; ebat, model, kalınlık ve kullanım amacı bakımından birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Tek kişilik ve çift kişilik seçeneklerinin yanında bebek ve çocuk yatakları için üretilen alez modelleri de bulunur ve yatakların korunmasına yardımcı olur. Yatağın uzun yıllar boyunca ilk günkü özelliklerini muhafaza etmesine sağlayan bu ürünler, yüksek kaliteleri sayesinde beklentileri karşılar. Yeni nesil teknoloji ile geliştirilerek sunulan alezler, ince ve hafif dokuları sayesinde uyku alanlarının konforunu önemli ölçüde artırır. Koruyucu bir tabaka oluşturarak yatakların kirlenme, yıpranma ihtimalini oldukça düşürür. SUVAY tarafından sunulan ve pratik biçimde takılıp çıkarılabilen ürünleri yatağınızı korumak için tercih edebilir, beklentilerinizi karşılayanları sipariş verebilirsiniz.

Yatak Alezi Nedir?

Yataklarda kullanılan nevresim, çarşaf, yastık kılıfı, örtü, alez gibi tekstil ürünleri kullanışlı özellikleri ile bir adım öne çıkar. Özellikle alez yatakların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Birçok kullanıcı için “Alez ne demek?’’ sorusu merak konusudur. Yatak koruyucu olarak tanımlanan alez, yatağın üzerine ayrıca çarşafın altına serilen ince şilte olarak bilinir. Çarşaf serilmeden önce yatağa geçirilerek sabitlenen yatak koruyucu alez, farklı kumaş türlerinden imal edilir. Kullanıma bağlı olarak uyku ekipmanları zamanla yıpranır. Yatağın zamanla kirlenmesini engellemeye yardımcı olan aparatlar pek çok farklı özelliğe sahiptir. Dikdörtgen, beyaz, renkli alez çeşitleri rahat ve dayanıklı yapıları ile beklentileri karşılar. Kullanım alanına uygun ebatlarda tasarlanan çeşitleri tercih etmek konfor açısından oldukça önemlidir.

Çift kişilik, tek kişilik, battal boy seçenekleri ile sunulan yatak alezi çocuk ve bebek yataklarına uygun olarak da hazırlanır. Sağlıklı bir uyku deneyimi yaşatan ürünler, geniş kullanım alanına sahiptir. Çoğunlukla evlerde tercih edilse de hastanelerde, otellerde de kullanımı oldukça yaygındır. Hijyenin öneminin son zamanlarda arttığı da düşünüldüğünde gerekli olan koruyucular lastikli ve fitted yani full kenar olmak üzere iki farklı farklı model olarak üretilir. Lastikli alez çeşitleri yatağın dört köşesinden yatağa geçirilerek yatağın üst kısmını güvenli şekilde kaplayarak sabitliğini korur. Full kenar yani fitted model alez çeşitleri ise yatağın üzerinin yanı sıra yan kenarlarını da koruma özelliğine sahiptir. Sıvı geçirmez alez modelleri özellikle çocuk ve bebek yataklarında sıkça tercih edilir. Önemli ölçüde koruyuculuk sağlayan fitted ve lastikli yatak koruyucu çeşitleri dört mevsim kullanmaları ile de yoğun ilgi görür.

Alez Ne İşe Yarar?

Yatak koruyucuları olarak bilinen alez çeşitleri, yatağın hemen üzerine yerleştirildiği için dış etkenlere karşı önemli ölçüde güvenlik sağlar. Uyku sırasında istemsizce oluşan vücut sıvıları yatağın içerisine nüfuz ederek zamanla hijyenik anlamda elverişsiz hale gelmesine neden olur. Leke, kir, bakteri oluşumuna neden olan bu durum yatağın kullanım ömrünün de azalmasına yol açar. Sıvı geçirmez yatak alezi çeşitleri, her türlü akışkan maddenin yatağa bulaşmasını önler. Farklı katmanlardan oluşan özel yüzeyleri sayesinde sıvıyı kendi üzerinde tutar. Sıvının yatağa nüfuz etmesini engeller. Yüzeyde kullanılan malzemeler havlu, pamuk kumaşlardan elde edilir. Havlu kumaşlar sıvıyı muhafaza ettiği için özellikle çocuk ve bebek yataklarında tercih edilir. Su geçirmez alez yumuşak yapıya sahip olduğu için uyku konforunun sağlanmasına da yardımcı olur.

Alez Üretiminde Kullanılan Malzemeler

Yatak alezleri farklı ihtiyaçlara yanıt veren özelliklerde tasarlanır. Çoğunlukla polyester, pamuk, kapitone yapılı kumaşlardan üretilir. Pamuklu alez çeşitleri, yumuşak dokuları ile ön plana çıkar. Sıvı geçirmez özellikleri sayesinde yoğun ilgi görür. Ayrıca evlerde en sık tercih edilenler arasında yer alır. Kapitone alez çeşitleri ise sıkı kumaşlardan dokunur. Şık dikişli bir görünüme sahiptir. Elyaf içeren yapıları sayesinde bakteri, ter, nem gibi oluşumları engeller. Sağlıklı ve güvenli kullanım sunarak uyku alanlarını olduğundan daha konforlu ve hijyenik hale getirir. Yüksek kaliteli kumaşlardan üretildiğinden sık yıkama yapılsa bile ilk günkü görünümünü uzun süre boyunca koruyabilir. Kapitone yatak koruyucu lastikli yapısı sayesinde yüzeyi tamamen kaplar. Bu sayede sabitliğini güvenli bir şekilde korur.

Kapitoneli ve pamuklu poliüretan alez çeşitleri kullanıcı özellikleri ile dikkat çeker. Kapitoneli alez modelleri hava geçirgenliğine sahiptir. Serin tutan alez arayanlara hitap eder ve özellikle sıcak havalarda konforlu bir deneyim yaşatır. Soğuk havalarda ise yün ve pamuklu seçenekler öne çıkar. Sıcak tutma özellikleri sayesinde uyku konforunu olumlu yönde etkiler. Çatlama, yıpranma, solma gibi durumlara karşı dayanıklıdır. Ayrıca küf, kötü koku oluşumu gibi olumsuz durumları önemli ölçüde engeller. Hijyeni, konforu bir arada sağlayarak etkili şekilde koruma sunar. Alez modelleri birbirinden farklı özelliklerde tasarlandığı için pek çok farklı ihtiyaca yanıt verir. Geniş yelpaze ile sunulan ürünleri yakından inceleyerek beklentilerinizi karşılayanları tercih edebilirsiniz.

Alez Modelleri ile Konforlu Kullanım

Evlerde sıkça tercih edilen tekstil ürünleri arasında alezlerin kullanımı son yıllarda daha artış göstermiştir. Uyku alanlarının vazgeçilmezi fitted alez çeşitleri, etraflarında yer alan örme kumaş sayesinde yatağın dört bir tarafını eşit şekilde sarar. Full kenar alez olarak da bilindikleri için yüzeyin yanı sıra kenarların da korunmasına yardımcı olur. Kalın yatak alezi çeşitleri ise yumuşak dokuları sayesinde rahatlık sunar. Ortopedik alez modelleri de kalın yapıları ile öne çıkar. Özel kumaş yapıları son teknoloji ile geliştirildiğinden uyku sırasında vücudun konforlu şekilde pozisyon almasına olanak tanır. Bu seçeneklerin dışında yastık ve yorgan alezi çeşitleri de yoğun ilgi görür.

Alez Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Geniş ürün yelpazesi ile sunulan yatak koruyucu çeşitleri arasından seçim yaparken zorlanabilirsiniz. Kullanım amacınıza ve gereksinimlerinize uygun su geçirmez yatak alezi alırken şunları göz önünde bulundurabilirsiniz:
• Yatağınız ile uyumlu ölçülerde olmasına dikkat edilmeli.
• Kumaş kalitesi ve kumaş türü konusunda detaylı inceleme yapılmalı.
• Antialerjik yapıda olmasına özen göstermelisiniz.
• Sıvı geçirmezlik düzeyi önemli noktalar arasında yer alır.
• Yıkama koşulları göz önünde bulundurulmalı.

Pek çok farklı alternatife sahip olan alez çeşitlerinin sağlıklı kumaş ve materyallerden üretilmiş olması son derece önemlidir. Kullanışlı ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra yıkanabilir özelliklere de sahip ürünler kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında yer alır. ‘’Alez nerede satılır?’’ diye merak ediyorsanız SUVAY ürünlerini tüm alışveriş platformlarından yada sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Alez Fiyatları

Alez fiyatları; marka, model, ebat, özellik gibi farklılıklara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Üretim materyalinin kalitesi de fiyatların belirlenmesinde öncelikli rol oynar. Yatak koruyucu fiyatları SUVAY’da en uygun olarak sizlere sunulur. Trendyol, N11, Hepsiburada, Amazon, PTTAvm ve Çiçek Sepeti gibi Türkiye’nin güvenilir alışveriş platformlarında da ürünlerimizi bulabileceğiniz gibi bu platformlarda ödediğiniz ücret için komisyon kesintisi yapıldığından sizlere en uygun fiyatlı alez ürünlerini sitemizden komisyonsuz fiyatlar ile sunuyoruz. En ucuz alez çeşitleri için ürünlerimizi yakından inceleyebilir, bütçe dostu seçenekler ile sunulan modelleri sipariş verebilirsiniz. Su geçirmez alez fiyatları için de SUVAY ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kalitesine ve kullanışlı özelliklerine kıyasla ulaşılabilir düzeyde fiyatlara sahip olan ürünlerimiz aile bütçenizi koruyan seçenekleri sayesinde tam not alır. Birbirinden şık ve kullanışlı modelleri detaylı bir şekilde inceleyebilir, en iyi alez markası SUVAY ürünlerinin özelliklerine dikkat ederek sipariş verebilirsiniz.