Blog

En İyi Lateks Yataklar

en iyi lateks yataklar

Lateks yatak, dayanıklılıkları, konforları ve uzun ömürleri ile bilinen, piyasadaki en popüler yatak arasındadır. Kauçuk ağacının özünden yapılan bu sağlıklı, konforlu yataklar, özellikle çevreye duyarlı tüketiciler için büyük bir çekiciliğe sahiptir.

Lateks bir yatak satın almayı düşünüyorsanız, onlarca seçenek arasından bir seçim yapabilirsiniz. Aramanızı daha az  hale getirmek için, en iyi lateks yatakların yanı sıra malzemenin artıları ve eksileri, lateks türleri ve en iyi kim için seçtiklerimizi paylaşıyoruz.

LATEKS YATAKLARIN MARKALARI

İstikbal, Bellona, İkea, Yataş, Yatsan, Bambi, İdaş, İşbir, Artilat, Dr. Otto, Gelişim Yatak, Kozzyhome, Kuponsart, Lamborghini, Peramod, Pooly, Visco, Viskolove gibi markaların lateks yatak modelleri bulunmaktadır.

LATEKS YATAKLARIN ARTILARI

Lateks yatağı iki nedenden dolayı seviyoruz ve her ikisi de yapısından kaynaklanıyor. Lateks tabakası, omuzlarınız, sırtınız ve bacaklarınız için üç bölgede yivli, şekillendirilmiş kenarlar, yatağa diğer lateks seçenekleriyle karşılaştırıldığında peluş bir his verir.

Aynı olukların, gece boyunca ilave hava akışı ve nefes alabilirliğe izin vermeleri bakımından ikinci bir yararı vardır. 8 inçlik yaylar, yatağın soğutma özelliklerine de yardımcı olur. Çoğu lateks yatağı biraz fazla sert bulursanız veya yatağınızda terliyorsanız, bunun sizin için bir seçenek olacağını düşünüyoruz.

LATEKS ÇEŞİTLERİ

Hangi yatağın sizin için doğru olduğuna karar verirken, yataklarda kullanılan lateks türlerini anlamak önemlidir.

Lateks nedir nasıl üretilir

Lateks nedir nasıl üretilir

DOĞAL VE SENTETİK

Yataklardaki lateks % 100 doğal, sentetik veya ikisinin bir karışımı olabilir.

Doğal lateksin yüzde yüz kauçuk ağaçlarından hasat edilir. Bu en pahalı tiptir ve tüketicilerin genel memnuniyetinde marjinal olarak daha yüksektir. Organik bir yaşam tarzı yaşamak ve evlerinden sentetik malzemeleri çıkardıklarından emin olmak isteyen tüketiciler bu seçeneğe yöneliyor.

% 100 organik olmayan lateks, petrol bazlı bir plastikleştirici ile birleştirildiğinde sentetik lateks yapılır. Birçok şirket doğal lateksi % 85 doğal ve % 15 sentetik gibi sentetik lateks ile harmanlamayı tercih eder, çünkü daha fazla stabilite sağlar ve maliyeti düşürür. Ancak alıcı dikkat! Yatakta kullanılan doğal lateksin belirli bir yüzdesi olduğu sürece “Doğal Lateks” olarak pazarlanabilir. % 100 doğal lateks yatak satın aldığınızdan emin olmak için, bu şekilde etiketlendiğinden emin olun. Maliyet daha yüksek olmasına rağmen, doğal lateks daha dayanıklıdır ve daha fazla sağlık yararına sahiptir.

LATEKS YATAKLARIN AVANTAJLARI

Doğal Nefes Alma

Yüksek kaliteli lateks yataklar, uyuyanlara güzel, nötr bir uyku yüzeyi sunar. Yatağın nasıl yapıldığına bağlı olarak, lateksin açık hücre yapısı veya üretim sırasında eklenen iğne deliği deseni mükemmel nefes alabilirliğe izin verecektir. Kapalı hücreli bir yapıya sahip olan bellek köpüğüne kıyasla, lateks yataklar, özellikle nefes alabilir bir dış kapakla birleştiğinde serin uyur.

Hipoalerjenik

Lateks, küf ve küf oluşumunu önleyen neme karşı doğal olarak dayanıklıdır. Bu kısmen açık hücre yapısına ve yukarıda bahsettiğimiz hava akışına bağlıdır. Ek olarak, toz akarları gibi alerjenler lateks malzemeye yapışmaz. Bu hipoalerjenik özellikler en iyi % 100 doğal lateks olan bir yatakta görülür.

LATEKS YATAKLARIN DEZAVANTAJLARI

Daha Fazla Esneklik

Lateks , açık hücre yapısı nedeniyle genellikle normal yataklardan daha fazla esnekliğe sahiptir . Elinizi lateks bir yatağa bastırırsanız, neredeyse anında geri çekilirken, normal yataklar yavaşça orijinal şekline dönecektir. Lateks bir yatakla ilgileniyorsanız, bu özelliği göz önünde bulundurun.

Daha Yüksek Fiyat

Lateks, bir yatak için kullanılan en pahalı malzemeler arasındadır, yani lateks yataklar daha pahalı olur. Aslında, ucuz bir lateks yatak, lateksin seyreltilebileceği için kalitesizliğin bir göstergesi olabilir. Alışveriş yaparken, yatağın nasıl yapıldığı, lateks türü ve kullanılan sentetik malzemenin yüzdesi hakkında sorular sorduğunuzdan emin olun.

Yatakta Aşırı Terleme Sorunu Olanlar

Yatakta aşırı terleme sıkıntısı yaşayanlar, bir lateks tabakası olan bir yatağı düşünmelerini şiddetle tavsiye ederiz. Belirtildiği gibi, malzemenin yapısı nefes alabilirliğe izin verir, yani serin bir gece uykunuz veya en kötü ihtimalle sıcaklığı nötr bir yatağınız olur. Karışık ve sentetik lateksin % 100 doğal lateksten daha sıcak olabileceğini unutmayın.

Bel Ağrısı Olanlar

Akut veya kronik bel ağrınız varsa, lateks zararlı köpükler olmadan yastıklı destek sağlarken, hafıza köpüğünün vücuda girme özelliklerine sahip olma eğilimindedir. Lateks yatağınızı, en çok ihtiyacınız olan alanlarda destek sağlayan katmanlarla yatağı tasarlayan bir şirketten satın aldığınızdan emin olun.

Bazı Uyku Pozisyonları

Bel ağrısı olanlar, lateks bir yatağın sunabileceği sıkılık seviyelerinden ve kalça desteğinden zevk alacaktır. Bununla birlikte, piyasada arka ve yan uyuyanlar için lateks seçenekleri ve tek bir uyku pozisyonuna uyumayan insanlar da vardır.

LATEKS YATAKLAR İÇİN YATAK KORUYUCU ALEZ

SUVAY olarak sizlere en kaliteli yatak koruyucu modellerini üretiyoruz. Kapitoneli, lastikli (biyeli) alez modelleri %100 müşteri memnuniyeti ile sitemizde ve N11, Trendyol mağazalarımızda sizleri bekliyor. Miktofiber, Pamuk ve 57 Tel Ranforce kumaştan üretilen alezlerden dilediğinizi sipariş verebilirsiniz. Kapitoneli alez siparişi verirken sıvı geçirmez özelliği olup olmadığına dikkat etmelisiniz.