Blog

En İyi Yatak Koruyucu Alez Ürünleri

en-iyi yatak-koruyucu-alez-markalari

Yatak koruyucusu, yatak üzerindeki hasarı ve yabancı maddelerden koruyan ince bir tabakadır. Yatak koruyucu alez genellikle bir yatak içine sokulur veya yatak üzerine tamamen yerleştirilir ve bir fermuarla kapatılır.

  • Yiyecek ve içecek
  • Tahta kurusu
  • Toz akarları
  • Vücuttan çıkan ter
  • Altını ıslatma problemleri

Yatak koruyucu alez, bu şeylere karşı en iyi koruma görevi görür:

Bir yatak koruyucu, bir yatağın dayanıklılığını arttırmayı amaçlamaktadır. Size daha fazla konfor sağlamak için özel olarak tasarlanmamıştır. İyi bir şey çok fark edilmeyecektir ve bazılarının içinde yerleşik soğutma özellikleri vardır.

Yatak koruyucuları alezler genellikle polyester, pamuk ve su geçirmez vinil ve poliüretan gibi diğer malzemelerden yapılır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır ve sizin için doğru olanı sizin için neyin önemli olduğuna bağlı olacaktır, bu yüzden bir tane satın almadan önce araştırmayı bireysel özelliklerine ve özelliklerine göre yaptığınızdan emin olmanız gerekir. En iyi markaları, ürünlerini, alıcı yönergelerini ve en iyi koruyucuyu seçmek için ihtiyaç duyduğunuz diğer ayrıntıları bir araya getirmek için elimizden geleni yaptık.

Yatak Koruyucu Alez Gerçekten Gerekli Mi?

Bir koruyucu satın almak için biraz para harcayacaksınız ve onu bir yatırım olarak görmelisiniz, çünkü aslında budur. Ortalama bir insan yaklaşık 8 saat uyuyacak ve hayatımızın yaklaşık % 30’unu uyuyarak geçiriyoruz. Bu nedenle, bunun gibi önemli bir ev eşyası için para harcamak çok gereklidir. Yatak koruyucuları ile yatak yatırımınıza bir koruma katmanı ekleyerek aşınmaya ve yıpranmaya karşı koruyup daha dayanıklı hale getirmiş olursunuz.

Yatağınız bu tehlikelerden herhangi birine maruz kalmazsa, ömrü büyük ölçüde uzatılabilir:

Tahta kuruları

İnsan kanıyla beslenen böcekler var. Parazittirler ve özellikle uyuduğunuz alanın etrafındaki kumaşlara yerleşirler. Kurbanları uyurken beslenmelerini yapma eğilimindedirler. Bir böcek istilası ile uğraşmak çok pahalı olabilir ve çok zaman ve enerji gerektirir. Bazen enfekte olmuş yatağı yok etmekten başka seçeneğiniz kalmaz.

Toz akarları

Bunlar, uyurken vücudumuzdan dökülen cildi beslemek için yataklarda yaşayan çok küçük böceklerdir. Her türlü alerjiden sorumludurlar ve yıl boyunca alerjilerin birincil nedeni olduğuna inanılmaktadır. Bu korkutucu düşünceye ek olarak, yıllar içinde bir yatağın içinde birikebilecek ölü ve canlı akarların miktarı çok rahatsız edicidir.

Nem

İçeceklerin ve aşırı nemin dökülmesi yatağınıza zarar verebilir ve garantinizi geçersiz kılabilir. Birçoğumuz bu sorunu asla yaşamayacağımızı düşünüyoruz, ama gerçek şu ki kaçınılmaz. Uyurken vücudunuzdaki nem bile bir sorun olabilir. Bazı insanlar ter içinde boğulmuş geceleri uyanma rahatsızlığını yaşamış olacaklar. Bu gece terlemesi olarak adlandırılan bir durumdur ve kabul etmek istediğimizden çok daha yaygındır.

Yatağınız tüm bu nemi emer ve köpük yataklarınızda uzun süreli ve kalıcı hasara yol açabilir.

Bazı insanlar, yatakları garanti kapsamında olduğu sürece yatak koruyucuya ihtiyaç duymadıklarını düşünürler. Ancak bu genellikle durumdan uzaktır. Garantiler genellikle sınırlıdır ve üzerinde tek bir dökülme olduğu anda geçersiz olabilirler. Bir yatak koruyucusu satın almak çok önemli bir şeydir ve aşağıdaki kategorilerden birine girerseniz, bir tane almayı düşünmelisiniz.

Pahalı yatakları olanlar

Eğer yatağı satın almak için çok para harcadıysanız, yatak koruyucu satın almamak bir kötü bir seçim olur. Yatak koruyucunuz yatağınızın çok daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır.

Etrafında çocuk olanlar

Hepiniz kazaya eğilimli çocukların nasıl olabileceğini biliyorsunuz ve sonunda yatağın etrafına içecek dökecek ve yiyecek parçacıkları dağıtacaklar. Bu sadece bir zaman meselesi. Bu nedenle, çocuklarınız varsa, çocuk yataklarını korumak için bir yatak koruyucu almayı düşünmelisiniz.

Ziyaretçileri olanlar

Her zaman arkadaşlarınız ve ailenizden gelen üyeleriniz varsa, ziyaretçilerinize ve misafirlerinize en hijyenik ortamı sağlamak ve aynı zamanda yatağı dökülmelerden, nemden ve gıdalardan korumak için bir yatak koruyucuya sahip olmak istersiniz. kırıntıları.

Alerjisi olanlar

Toz akarları, yatağınızda koruma olmadan oturmanın bir yolunu bulacaklar ve bunlar alerjilerin birincil nedenleridir. Bu konuda daha kötüsü, toz akarı istilasının fark edilmeden gitmesi ve yıllarca akar istilacı şilte üzerinde uyumaya devam etmenizdir. İyi bir yatak koruyucu, yatağı bu akarlardan koruyacak ve sizi alerjiden koruyacaktır.

Yatak Koruyucu Seçiminde Önemli Olan Faktörler?

Kumaş

Dikkate alınması gereken ilk şey, yatak koruyucunuzun yapıldığı kumaştır. Yatağınızın boyutundan bağımsız olarak, hangi kumaştan yapıldıklarına bağlı olarak farklı çeşitleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha yumuşak ve daha rahat bazı malzemeleriniz var. Çoğu su geçirmez özelliktedir. Ancak aşağıdakilerden herhangi birinden yapılmış ürünler ile karşılaşacaksınız:

  • Micro (Polyester)
  • Pamuk

Bu malzemelerin bazıları bazı mükemmel ve fonksiyonel su geçirmezlik özelliklerine sahip olacak ve çoğunlukla poliüretan varyantı üstte bir yerdedir. Bazen vinil ile değiştirilirler, ancak kullanılan vinilin güvenliği hakkında bazı endişeler vardır. Bu nedenle, birçok şirket ürünlerinde vinil kullanmamaktadır.

Sıvı Geçirmez

Orada kapakların çoğu su geçirmez malzemelerden yapılmış ve en çok bulduğunuz şey poliüretandır. Şilte astarları ile şilte muhafazası arasındaki en belirgin fark yapıdır. Muhafazalar aynı malzemelerle yapılırken, koruyucular genellikle çift katmanlı yapılır ve katmanlardan biri su geçirmezdir. Bu yapı ile çok daha fazla konfor ve koruma elde edersiniz.

Tahta Kuruları Karşı Koruma

Bugün, gömlekler nem ve vücut sıvılarına karşı koruma için ekstra bir tabaka ile gelecek. Yatak böceklerine karşı ekstra koruma sağlayan bir şey istiyorsanız, kuşatmayı tercih etmelisiniz. Yatak örtüsü, yatak böceklerine karşı ihtiyacınız olan tam korumayı sunmayabilir. Bu yüzden yatak böceklerinden endişe ediyorsanız, normal yatak koruyucusu yerine tam bir kaplama almanız önerilir.

Boyut

Bu, çoğu insanın düşündüğü bir sorudur. Bir koruyucu ile bir kapak arasında bir farkın olması hayati önem taşımaktadır. İkincisi yatağın üzerine kolayca döşenirken, birincisi yatağı mümkün olduğunca tamamen kaplayacak şekilde yapılır. Koruyucunuzun boyutu çoğunlukla sahip olduğunuz yatak türüne bağlı olacaktır. Ardından, kaplayan kapağı istediğiniz kadar seçebilirsiniz ve bu, ihtiyacınız olan koruma düzeyine bağlı olacaktır.

Yatak koruyucu alez yorumlarını okuyun

Bir yatak koruyucusu satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biri, ne kadar iyi nefes aldığıdır. Üreticilerin sundukları ve gerçekte neler sundukları hakkında genellikle çok fazla yanlış bilgi vardır. Bu nedenle, daha iyi bilgilendirilmiş bir perspektif elde etmek için diğer müşterilerin yorumlarını okumak size iyi gelecektir. Yatağınız nefes alabilirse, gerekli hava akışını elde edersiniz ve bu da istenmeyen kokuları ve bakteri istilasını önler.

Ayrıca, astarınızdan ne kadar fazla hava akarsa, yatağınıza zarar veren toz akarları ve yatak böcekleri olasılığı azalır. Satış noktalarından biri olarak sadece en iyi yatak koruyucuları mükemmel nefes alabilirliğe sahiptir

Garanti

Nem yatağınızla temas ettiğinde, sonuç olarak kullanım ömrü kısalır. Yerinde herhangi bir koruma olmadığında, yatağı kısa sürede değiştirmeniz gerekecektir. Ayrıca dökülmelerin ve nemin garantinizi kolayca geçersiz kıldığı da vardır. Bugün mevcut olan birçok koruyucunun hepsi su geçirmez bir tabakaya sahiptir ve bu da nemi, vücut sıvılarını ve diğer sıvıları yataktan uzak tutmaya yardımcı olur. Bu sadece garantiniz için değil, aynı zamanda leke ve istiladan arınmış daha temiz ve uzun ömürlü bir yatak için de iyidir.


Yatak Koruyucuların Artıları ve Eksileri

Avantajları

Yatak koruyucuları, tur yatağını neme ve vücut sıvılarına karşı koruyacak ve bu da böceklerin ve alerjenlerin istilasını önleyecektir. Bu, garantinizi de yerinde tutar.

Yatak koruyucuları oldukça uygun fiyatlıdır ve yatak pedlerine ve topperslara daha ucuz bir alternatiftir. En etkili koruyuculardan bazıları sizi sadece 20 dolara geri döndürür.

Yatak koruyucuları yıkama ve temizleme yoludur. Ve bunu bir makine yıkayıcı ile yapabilirsiniz.

Yatak koruyucuları pedlere ve topperlara göre çok daha hafiftir ve ayrıca yatağı yerleştirmek ve yataktan çıkarmak çok daha kolaydır

Dezavantajları

Bazı yatak koruyucuları ısıyı tutma eğilimindedir ve bu eksikliği önlemek için nefes alabilen bir koruyucuya ihtiyacınız olabilir.

Gürültülü: Bazı koruyucular, üzerine koyduğunuzda ses çıkarırlar ve bu, uyurken sizin için bir yük olabilir.

Ek konfor yok: bir yatak koruyucu, tek amacı koruma sunmak olduğu için ekstra konfor sunmayacaktır.


Sıkça Sorulan Sorular

Yatak koruyucu yatağı temiz tutar mı?

Yatak koruyucu yatağınızı temiz tutacaktır, ancak bunu başka bir yerde yapamaz.

Yatak koruyucu alez yatağınızın ömrünü uzatır mı?

En iyi yatak koruyucu, daha az sık yıkama yaptığınız ve daha az yıpranma yaşadığınız düşünülürse yatağınızın ömrünü artıracaktır.

Örtüler ve koruyucular arasında bir fark var mı?

Yatak örtüleri ve koruyucular aynı değildir. Bir yatak örtüsü, genellikle bellek köpüğü veya lateksten yapılmış üstte oturan kalın bir katmandır ve rahatlık katar. Öte yandan, bir yatak koruyucu, sadece yatağınızı korumak amacıyla yapılmış bir çarşaftır.

Sonuç olarak, kesinlikle kendinize bir yatak koruyucusu veya alez almalısınız ve bunu yapmanız çok pahalıya mal olmaz. Bu, yatağınızın ömrünü artıracak ve genel olarak uykunuzun kalitesini artıracaktır. Yatak koruyucu, yatağınızda leke, toz, toz akarları, yatak böcekleri ve diğer alerjenlerin bulunmamasını sağlar. Bu kılavuzla, sizin için en iyi yatak koruyucuyu kolayca seçmelisiniz.

En İyi Yatak Koruyucu Alez Ürünleri Yorumu

Yoruma Kapalı.