Genel

Otel Alezi Modelleri ve Fiyatları

oteller-icin-yatak-alezi

Otel alezi ve yastık koruyucu alez modelleri SUVAY‘da. Oteller, pansiyonlar ve apartlar için özel olarak tasarlanmış olan sıvı geçirmez yatak koruyucu ve yastık koruyucuların kullanımı ülkemizde gün geçtikçe artmaktadır. İlk başta otel, apart ve pansiyon gibi konaklama yerlerinin neden yatak koruyucu ve yastık koruyucu alezlere ihtiyacı olduğunu sorusuna cevap verelim. Çünkü bu ürünler bu konaklama yerlerindeki yatak sayısı düşünüldüğünde ilk başta büyük bir maliyet oluşturuyor gibi gelebilir.

Otel, pansiyon ve apart gibi konaklama yerlerinin yatak koruyucu ve yastık koruyucu kullanmalarının başlıca dört nedeni vardır.

  • Personeller için zaman tasarrufu
  • Yıkama maliyetlerinden tasarruf
  • Daha uzun ömürlü yatak ve yastıklar
  • Yatağı kullananların sağlığı

Otel Alezi Personel Tasarrufu Sağlar

Yatak koruyucu ve yastık koruyucu iki tabakadan oluşur: üstte su emici tekstil tabaka ve altında % 100 su sıvı geçirmez membran kaplamalı tabaka. Otel odasında istenmeyen bir durum olursa ve yatakta bir miktar sıvı dökülse dahi, yatak ve yastık temiz kalacaktır. Yatak koruyucu veya yastık koruyucu yoksa, kirli yatak veya yastık temizliğe gönderilmelidir.

Yatağın çıkarılabilir bir üst tabakası varsa çıkarılmalı ve temizleyicilere gönderilmelidir. Üst tabakanın çıkarılması sıkıcı ve zaman alıcı bir iştir. Daha da zaman alıcı olan şey, üst tabaka kumaşının yıkama sırasında sık sık yatağın üzerine koymak ve yatağın içeriğini tekrar tabakaya zorlamak büyük çaba gerektirebilir. Yatağın tekstil kapağı çıkarılmıyorsa, yatağın temizlenmesi çok karmaşık ve pahalı olabilir ve kesinlikle biraz düşünülmelidir.

Çalışanlar için bir başka zaman alıcı etkinlik, lekeli yatak örtüsünü veya yastığını otelden temizleyicilere taşımaktır, çünkü her iki öğe de çok yer kaplar ve bunları taşımak zaman ve çaba gerektirir. Yatak örtüleri veya yastıkları taşımak zorunda kalmamak, kesinlikle otel temizliğinde zaman tasarrufu sağlar.

Oteller İçin Yatak Alezi (Dört Köşe Lastikli Sıvı Geçirmez Model)

Oteller İçin Yatak Alezi (Dört Köşe Lastikli Sıvı Geçirmez Model)

Otel Yatak Alezi Yıkama Maliyetlerinden Tasarruf Sağlar

Temizleyicilere kirli bir yatak örtüsü veya yastık gönderilirken, otel temizleyicilere + yıkama / temizleme işlemlerine aşağıdaki masrafları hesaba katmalıdır.

* Lekeli yatağın temizleme maliyeti

* Lekeli yastığın temizleme maliyeti

Otel çalışanlarının zaman maliyetini eklerseniz bu sayı birkaç kat artabilir.

Oteller, pansiyonlar ve apartlar için yatak koruyucusu alezlerin fiyatları toptan alez alımı yaptıklarında gayet uyguna geldiğini düşünürsek  yıkama maliyetinde de büyük tasarruflar sağlanabilir. Yatak ve yastığın bir kez yıkama fiyatına bir yatak koruyucu alez ile büyük tasarruflar sağlayabildiği muhakkak.

Bir yatak koruyucu alez ve bir yastık koruyucu alezin yıkama maliyetleri, yatak çarşaflarını yıkamak için yapılan harcama ile aynı düzeydedir. Bu da düzenli olarak yıkarken minimum ek maliyet olduğu anlamına gelir.

Oteller İçin Yatak Alezi (Fitted Sıvı Geçirmez Model)

Otel Alezi (Fitted Sıvı Geçirmez Model)

Otel Alezi Yatakların Uzun Ömürlü Olmasını Sağlar

Yatak veya yastık, temizleyemeyecek şekilde kalıcı olarak lekelenirse, otelin yeni bir tane alması gerekir. Yeni bir yastık bu kadar pahalı görünmeyebilir, ancak yeni bir yatak oldukça pahalı olabilir. Bazı oteller ayrıca daha pahalı yastıklar kullanır ve bu durumda fiyatları da önemli bir faktördür ve korumaya değer.

Temizleyicilerde yıkama her zaman ürünün niteliklerini etkiler. Temizleyiciler, ürünleri mümkün olduğunca hassas bir şekilde işlemeye çalışırlar, ancak daha ağır lekeler söz konusu olduğunda, ürünü temizlemek için daha yüksek sıcaklıklar kullanılmalıdır.

Örneğin, yastıklarla ilgili olarak, temizleyicileri ziyaret ettikten sonra yastığın yıpranmış göründüğü ve eskisi kadar rahat olmadığı görülür. Bunun nedeni, yastık üreticisinin otelin yastık yıkama ihtiyacını dikkate almamasıdır. Bu yastıkların polyester elyaf içeriği küçülür ve uyurken açıkça hissedilebilen ve rahat olmayan güçlü toplar oluşturur. Polyester elyaf içeriği de söner ve yastık çok düz hale gelir.

Yastıklar yıkandıktan sonra özellikleri değişir ve kalitesiz yastıklar durumuna dönüşmesi halinde değiştirilmesi gerekir. Yastık alezi kullanılması halinde yastığın ömrü önemli ölçüde uzatılabilir.

Otel, yataklarında yatak koruyucu alez ve yastıklarında da yastık koruyucu alez kullanmıyor ve ara sıra bu ürünleri temizliğe gönderiyorsa, otelin muhakkak yedek yatak ve yastık sayısının fazla olmasını gerekir. Bu durum yedek yatak ve yastık satın almak için finansal bir maliyet ve bunları saklamak için ekstra alan anlamına gelir, ancak bildiğimiz gibi, otelin temizlik alanlarında fazladan alan yoktur.

Otel Alezi Müşterileri Toz Akarlarından Korur

% 100 su geçirmez poliüretandan membran kaplanmış yastık koruyucusu ve yatak koruyucusunun alt tabakası, toz akarlarının geçmemesi için yeterince yoğundur. Toz akarlarını, ölü deri hücreleri ve biyolojik atıkları besler ve bu da yatak koruyucu ve yastık koruyucudan geçemez. Bu yatak koruyucularını ve yastık koruyucularını düzenli olarak yıkarken, yatakta bulunan tüm toz akarlarının da yok edileceği anlamına gelir.

Günümüzde sağlık ile ilgili yükselen hassasiyet göz önüne alındığında, otel bunu bir pazarlama stratejisi olarak kullanabilir ve yataklarında toz akarları bulunmadığını ve anti alerjenik olduğunu müşterilerine belirtebilir.

Yatak koruyucuların ve yastık koruyucuların, toz akarlarını ve diğer bakterileri etkili bir şekilde ortadan kaldıracak yüksek bir sıcaklıkta yıkanabilmesi de çok önemlidir. Ürün talimatlarına göre yatak koruyucuları ve yastık koruyucuları 60 derecede yıkanabilir. En büyük lekeler bile yüksek sıcaklıkta yıkanabilir. Sıradan bir yastığı bu kadar yüksek bir sıcaklıkta yıkayamazsınız, yastığı hemen mahveder.

Yatak ve yastık koruyucularının doğru bakım ile bu uzun yıllar kullanılabilir ve yastık ve yataklar ilk günkü özelliklerini korur. Oteller için yatak alezi kullanmanın ne denli önemli olduğu ve işletme giderlerinde büyük tasarruflar sağladığı bir gerçek.

Yatak alezlerinde ve yastık alezlerinde en çok alınan şikayetlerin başında hışırtı tarzında ses çıkarması gelmektedir. SUVAY yatak koruyucu alezler gerek üretim gerekse üretim sonrası kalite kontrol safhasında bir çok testte tabi tutulmakta ve ürünün kalitesinden asla taviz verilmemektedir. Ürünlerimiz  kapsamlı olarak test edilmekte olup, yatak koruyucusunun ve yastık koruyucunun uyumak için çok rahat olduğunu ve hareketlerinde herhangi bir ses çıkmadığını garanti edebiliriz.

Yatak Koruyucu Otel Alezi Modelleri

Her üründe olduğu gibi yatak koruyucu alezlerde de farklı modeller bulunmaktadır. Lastikli yatak koruyucu modeller yatakların dört köşesinden yataklara geçirilmektedir.

Fitted alez modellerinde ise yatak korucu alez yatağın altına kadar geçmekte olup yatak üzerine serilen çarşafta herhangi bir kayma meydana getirmediğinden dolayı daha çok tercih edilmektedir.

Yatak koruyucu alezler 3 farklı kumaştan üretilmektedir.

  • Mikrofiber Kumaş
  • %100 Pamuk Kumaş
  • 57 Tel Ranforse Kumaş

Polyester kumaş yada polyester karışımlı kumaşlar fiyat olarak daha uygun olsa da firmamızın kalite standartlarına uymadığından üretimi yapılmamaktadır.

Otel alezi yazımızda sizlere otel, apart, pansiyon ve yurt gibi konaklama tesislerinin neden yatak koruyucu alez ve yastık koruyucu alez kullanmaları gerektiğinden bahsettik. Denizli’de üretimini gerçekleştirdiğimiz otel alezi fiyatları için SUVAY‘dan teklif almadan sipariş vermeyin.

İletişim numaramız: 0541 765 20 99

Mail Adresimiz : iletisim@suvay.com.tr