Blog

Alezler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

alez-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

Yatak koruyucu alezler nedir, ne işe yarar ve yatağınıza alez almadan önce alez çeşitlerini bilmeli ve buna göre sipariş vermelisiniz. Yatak koruyucu alezler çarşafsız yatağın üstüne serilir ve ardından yatağın çarşafı serilir.

Alezler yatağın zaman içinde kirlenmesini önler. Yatak koruyucu alezler sadece yatağı kirden korumazlar bu konuda daha önce yazdığımız yatak koruyucu alezlerin avantajları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

YATAK KORUYUCU ALEZ ÇEŞİTLERİ

Yatak koruyucu alezler kapitoneli ve sıvı geçirmez olarak ikiye ayrılır.

Kapitoneli alezler standart kullanım içindir ve pamuklu bir yapıya sahiptirler.

Sıvı geçirmez alezler ise, adından da anlaşılacağı gibi, sıvıyı yatağa geçirmezler. Sıvı geçirmez yatak koruyucu alezler iki katmandan oluşur. Üst katman pamuktan oluşur (havlu) ve uyku konforunu sağlamak, terleme ve ses gibi durumların önüne geçer. Alt Katman ise sıvı geçirmez polyesterden oluşur ve sıvıyı üst katmana hapsederek sıvının yatağa nüfuz etmesini engeller.

Sıvı geçirmez alez, bebek yataklarının dışında, tek kişilik ve çift kişilik yataklarda da kullanılabilmektedir.

Hastaneler, yaşlı bakım evleri ve oteller için yatak koruyucu alez; Dünya’nın bir çok ülkesinde hastane, otel ve yaşlı bakım evleri gibi ortamındaki yatakların kullanımı ve hijyen konusundan dolayı her mecburi olarak sıvı, su, kan geçirmez alezleri kullanmak zorundadır ve bunun her gün değişimi mecburidir.

Yatak koruyucu alez nedir? Alez kelimesinin dilimizde tam karşılığı yatak koruyucu olarak tanımlanabilir.

Yatak koruyucu alez yatağın üstüne örtülen çarşaf benzeri bir tekstil ürünüdür. Tabi bu basit anlatımdan sonra alez, yatak çarşafı vazifesi gören bir örtü şeklinde tanımlamak doğru bir tanım olmasa da kısmen doğru sayılabilir.

Alezler çeşitli türlerde olabilmektedir. Aslında istenen özellikler alezlerin farklı yapısal türlerde üretilmesine yol açmaktadır. Alezlerin yapımında kullanılan maddelerin özelliklerine göre farklı özelliklere sahip olabilirler. Genel olarak alezlerin yapısında pamuk, polyester kumaş, pvc kaplamalı kumaşlar yada elastik bantlar kullanılabilmektedir.

SUVAY

Denizli’de imal edilen yatak koruyucu alezlerimizi suvay.com.tr’de sizlere ulaştırıyoruz. Dilerseniz sitemizden dilerseniz N11 ve Trendyol mağazalarımızdan temin edebilirsiniz. Ürünlerimiz firmamızın garantisi altında olup size teslim edilen ürünü beğenmediğiniz takdirde geri iade edebilirsiniz. SUVAY olarak sizlerin güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ediyoruz.

Alezler Hakkında Bilmeniz Gerekenler Yorumu

Yoruma Kapalı.