Blog

Yatak Koruyucu Nedir? Alez Ne İşe Yarar?

sivi-gecirmez-lastikli-pamuk-yatak-koruyucu-alez

Yatak koruyucu alez son zamanlarda insanların sağlık konusunda bilinçlenmesi üzerine önemi fark edilen bir ürün olup günün yaklaşık 7-8 saatini uyuyarak geçirdiğimizi düşündüğümüzde yatağımızda olması gerekli ev tekstil ürünleri içinde yerini almıştır. Yatak koruyucunun piyasada bilinen bir diğer ismi ise alez’dir. Günümüzde gelişen teknoloji ile sağlıklı uyku için ideal bir ortama hazırlayan yatak koruyucular su, ter ve bakteri gibi yatağı yıpratıcı etkilerin önüne geçerek yatağınızın ömrünü uzatır.

YATAK KORUYUCU YARARLARI

Yatak fiyatlarını düşündüğünüzde yatağınıza takacağınız bir alez ile hem yatağınızın da ömrünü uzatmış olur hem de sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Genel olarak yatak koruyucuların yapısında pamuk, polyester kumaş ve pvc kaplamalı kumaşlar yada elastik bantlar kullanılmaktadır.

Yatağının kıymetini bilenler için yatak koruyucular olmazsa olmazdır. Yatak koruyuculardan sıvı geçirmez özelliğe sahip olanlar elastik tasarımı ile yatağınızı güzelce sarar ve kolayca çıkarıp yıkanabilir. Böylelikle yatağınız hep hijyenik kalır.

ALEZ KULLANILMALI MI?

Yatak koruyucu alez kullanılan yataklarda örtü kayma problemi yaşamazsınız, buruşmaz dolayısı ile de ütü de gerektirmez. Yüksek ısıda yıkanabilmeleri nedeniyle otel, hastane, yoğun bakım üniteleri, ameliyathane gibi tüm cerrahi ünitelerde kullanılabilirler. Evlerde de kullanılabilmeleri söz konusudur çünkü bakteri gibi alerji yapan unsurların oluşumunu engeller. Bu özellikte evlerin yatak odası kısımlarında karşılaşılması olası istenmeyen durumları engeller.

Alez kullanımı son derece basittir. Yatağı sıvı dökülmelerine karşı koruyabilen türleri yatağa dökülme ihtimali olan kan, idrar, ter sıvısı gibi maddelerin yatağa temasını engellerler. Böylece hijyenik bir yatak ortamı sağlarlar. Sıvı geçirmez özellikte olanlarında yapım sırasında kullanılan maddeler etkendir.

Alerji yapmayan türden olmaları kullanılan polyester kumaş türüne bağlıdır. Çünkü bu kumaş türü alerji oluşumuna yol açan bakteri ve mantar oluşumunu engellemektedir.

Özellikle sıvı geçirmeyen alezler önemlidir, yatak korunması ve hijyen açısından yatağınızda alez kullanmanız önemlidir.

Alez kullanımı gerekli olup, ayrıca çok basit kullanılır, yatağınızda bakteri oluşumunu ve yatak çarşaflarının buruşmasını önler.

Alez alırken dikkat etmeniz gerekenleri BURAYA tıklayarak okuyabilirsiniz.

SUVAY Instagram hesabını takip edebilir kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Yatak Koruyucu Nedir? Alez Ne İşe Yarar? Yorumu

Yoruma Kapalı.