Blog

Alez Modelleri, Markaları ve Fiyatları

en-iyi-alez-markalari-ve-modelleri

Alez modelleri yazımızda sizlere yatak koruyucu alez çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgiler sunacağız. Ailemizin tüm bireylerinin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi onların beslenme ve dinlenmeleri sağlıklı olarak yapabilmelerine bağlıdır.  Gün boyu ebeveynler aileleri için çalışmakta ve çocuklar ise daha güzel bir gelecek için eğitim hayatlarını sürdürmektedir. Akşam evde toplanan aile bireylerinin beraber geçirdikleri süreler sonrasında dinlenmeleri için yatak odalarına geçtiklerinde ise beden sağlıkları için sağlıklı bir uyku geçirmeleri gerekmektedir. Bilim insanları insanların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için günde en az 7 saat uyumaları gerektiğini açıklamaktadırlar. Sağlıklı bir uyku için ise yatak ve yastık odamızda en çok kullanılan yatak odası tekstil ürünleri içinde yer almaktadır. Yatak ve yastıkları temiz kullanmak hem sağlığımız hem de bu ürünlerin uzun vadeli kullanımları için şarttır. Bunun için ise alez kullanmak en iyi yöntemdir.

Alez Nedir? Ne İşe Yarar? Alez Çeşitleri Nelerdir?

İlk olarak alez denilen ev tekstili ürünün ne olduğunu, ne işe yaradığını ve alez çeşitleri sizlere açıklamak istiyoruz. Alez’in bir diğer adı yatak koruyucu olup yastıklar için yastık alezi çeşidi bulunmaktadır. Yatak koruyucu adından anlayabileceğimiz gibi yatakları kirden, tozdan ve lekelerden korumaktadır. Alez çeşitleri ise tek kişilik alez, çift kişilik alez ve yastık alezi olup bunlar yatakların ebatları ve kullanımlarına göre isimlendirilmiştir. Tek kişilik alezler yatak boyutlarına göre 90×190, 100×200,120×200 ve 140×200 ebatlarında olurken çift kişilik alez boyutları ise 150×200,160×200,180×200 ve 200×200 boyutlarında üretilmektedir. Yastık alezlerinin boyutları ise 50×70’dir. Her türlü yatak boyutlarına göre alez imalatı yapılmakta olup sizin yatağınızın boyutu ne olursa olsun, istediğiniz ölçülerde alez bulabilirsiniz.

Yatak Koruyucu Alez Modelleri

Sitemizde yer alan yatak koruyucu alez çeşitleri oldukça işlevsel özelliklerle sahiptir. Yatakta yemek ve içmek çok sık yaptığımız bir şeydir. Yeme içme esnasında yatağa dökülecek sıvı maddeler yatağın içine işleyerek leke bırakma ve bakteri oluşturma riski oluşturmaktadır. Yataklarınızda sıvı geçirmez alez kullandığınız takdirde bu durumu bertaraf etmiş olursunuz. Ayrıca terleme gibi durumlarda da vücudumuzdan çıkan terin yatağa işlemesi aynı riskleri ortaya çıkardığından dolayı sıvı geçirmez yatak koruyucu kullanmanızı tavsiye ederiz. Kapitoneli yatak koruyucu alezler de sıklıkla tercih edilen alez çeşitleri arasında yer almaktadır. Alezlerin bir de yatakları geçirilmesine göre farklı türleri bulunmaktadır. Lastikli alezler örtünün kenarında bulunan lastiklerle yatağa geçirilirken, fitted alezler yatağı tamamen sardıklarından dolayı kaymaya karşı da dirençlidir. Maliyet olarak lastik alezler fitted alezlere göre daha uygun olmaktadır.

Alez Marka ve Modelleri

Ülkemizde alez üretimi yapan bir çok firma bulunurken, bazı markaların alez fiyatları çok yüksek olurken aynı kalitede daha uygun fiyatlara da yatak koruyucu bulabilirsiniz. En bilinen alez markaları Özdilek alez, Taç alez ve Yataş alez olurken son yıllarda adından sıklıkla bahsettirmeye başlayan Denizli’de üretimi yapılan SUVAY ürünleri sitemizde sizlere sunulmaktadır. Tek kişilik alez fiyatları ile çift kişilik alez çeşitleri sitemizde sizlere sunuyoruz. Sitemizde satışı yapılan ürünler garantimiz altında olup alez almak için www.suvay.com.tr en doğru adres. 

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edip kampanya ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Alez Modelleri, Markaları ve Fiyatları Yorumu

Yoruma Kapalı.