Alezler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Alez kelimesini yatak koruyu olarak tercüme edebiliriz.  Alez çarşafın altına yatağın üstüne geçirilen ve yatağın sıvı ile temasını keserek yatak içinde bakteri ve parazit oluşumunu engelleyen bir ev tekstil ürünüdür.

Alez özellikle çocuklu ailelerin ve yataklarına sıvı temasını engellemek isteyenlerin tercihi olan bir üründür. Yatak üzerine dökülen su ve her türlü sıvının kumaşın altında bulunan membran kaplama sayesinde yatağa geçişini engeller. Bu sayede yatağınız ilk günkü kadar temiz ve hijyenik kalabilir.

Alezler sıvı geçirmez ve kapitoneli olmak üzere iki türü bulunmaktadır. Sıvı geçirmez alezler kumaşların altında bulunan membran kaplama sayesinde yatağa sıvı temasını engeller. Kapitoneli alezler ise sadece yatak koruyucu özelliği bulunmakta olup sıvı geçirmez kapitoneli alezlerde günümüzde sıvı geçirmez olarak üretilmektedir.

Fitted alez yatağı çevresindeki lastikli kumaş sayesinde çepeçevre saran ve yatağın altına kadar giren alez modellerine verilen isimdir. Bu modeller dört köşesinde lastik ile yatağa geçirilen alezlere nazaran daha kullanışlı olduğundan kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Kapitoneli alez sıvı geçirmez alezlerden farklı olarak yatağınızın konforunu artıran bir ev tekstil ürünüdür. Kapitoneli alezlerin üst kumaşı %100 Pamuk 57 tel ranforce kumaş dediğimiz en kaliteli kumaş olup ortasında yatak konforunu artırıcı elyaf dolgusu bulunmaktadır. Alt kısmı ise tela kaplamadır. Son zamanlarda tüketici talepleri doğrultusunda kapitoneli alezlere de sıvı geçirmez özellik eklenmiş olup bu sayede hem sıvı geçirmezlik hemde yatak konforunu artırıcı özelliği bir arada bulabileceğiniz en kaliteli yatak koruyucu alez modeli diyebiliriz.

Yatağa örneğin idrar kaçırma vb gibi istenmeyen herhangi bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda alez kullanıyorsanız yapmanız gereken çok basit bir işlem var. Yatak koruyucu alezi yataktan çıkarıp çamaşır makinesinde ürünün etiketinde belirtilen derecede yıkatmak olacaktır. Daha ayrıntılı alez nasıl yıkanır sorusunun cevabı için TIKLAYIN.

Yatak koruyucu alez satın almak isteyenlerin en çok merak ettikleri soruların başında yer alan en iyi alez markası hangisidir? Yatak koruyucu alez markaları içinde kalitesi ve fiyatı ile memnuniyet oranı en fazla olan alez markası SUVAY‘dır. SUVAY alezden sonra ise Taç, Özdilek ve Yataş gibi alez markaları da en bilinen markalar arasındadır. En iyi alez markası yazımızı okumak için TIKLAYIN.