Genel

Yatak Alezi Kaç Derecede Yıkanır?

alez-makinede-yikanir-mi

Yatak alezi kaç derecede yıkanır sorusu, yatak koruyucu sahibi kadınların en çok merak ettiği sorular arasındadır. Alez uyku kalitesini artırmak için kullanılan bir ev tekstil ürünüdür. Sırt bel ağrısı olanlar rahatlıkla alez kullanımını tercih edebilirler. Peki, alezin temizliği ve bakımı nasıl olmalıdır? Yatak koruyucu alez elde mi makinede mi yıkanır?

Alez ya da diğer adıyla yatak koruyucular kapitoneli ve sıvı geçirmez olarak iki çeşittir. Yatak koruyucu yatağın üstüne serilir, ardından üstüne çarşaf serilmektedir. Alez, insan vücuduna birebir değen bir eşya olmaması nedeniyle aşırı kirli bir yapıya bürünmez ancak temizliğinin düzenli olarak yapılması hijyeni bol bir yerde uyumakla eş değerdir. Peki, alezin temizliği ve bakımı nasıl olmalıdır?  Yatak koruyucu elde mi makinede mi yıkanır?

YATAK ALEZİ NASIL YIKANIR?

– Alezi geniş ağızlı bir süpürge yardımıyla iyice süpürünüz. Üstündeki tüm tüy, toz ve kalıntıları temizleyiniz.

– Yatak koruyucu için uygun bir temizleyici seçiniz. Ev yapımı doğal bir temizleyici tercih etmeniz alezin hasar görmemesini sağlayacaktır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Yatak Koruyucu Alez Markaları ve Ürünleri

– Temizlik için eşit miktarda su, beyaz sirke ve limon suyunu karıştırınız. Alezi temizlemek için bu karışımı kullanabilirsiniz.

– Yatak koruyucu alez elde yıkanabilir, lekeleri yok etmek için ılık suya eşit miktarda su, beyaz sirke ve limon suyunu karıştırınız.

– Yukarıda sözü edilen karışımı lekeye sıktıktan sonra 10-15 dakika bekletiniz. Leke gözle görünür şekilde kaybolduktan sonra nemli bezle veya süngerle lekenin olduğu yeri silebilir veya komple alezi yıkayabilirsiniz.

– Alez makinede yıkanabilir etiketine sahipse, su sıcaklığını soğuya yakın ayarda ayarlayınız. Makineyi hassas kıyafetler ayarına getiriniz.Ve hassas modunda alezi yıkamaya özen gösteriniz. Yıkama talimatlarına uyulduğu takdirde alezlerin kullanım ömrü artacaktır.

YATAK ALEZi YIKANDIKTAN SONRA NASIL KURUTULUR?

Alezi makineden çıkardıktan sonra kurutma makinesine koyabilirsiniz. Alezin şeklinin bozulmaması için makinenin içerisine tenis topu atınız 15 dakika aralıklarla makineyi durdunuz ve alezin üzerinde biriken tüyleri toplayınız.

SUVAY olarak sizlere en kaliteli yatak koruyucu alez modellerini en hesaplı fiyatlara sunmaya devam ediyoruz. Kaliteden taviz vermeden en uygun alezler için sizlerde sitemizden sıvı geçirmez alez modellerini inceleyebilirsiniz.

Yatak alezi kaç derecede yıkanır sorusuna cevap verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Umarız yazımız sizler için yararlı olmuştur.