Blog

Yatak Pedi ile Yatak Koruyucu Arasındaki Fark Nedir?

yatak-pedi-ile-alez-arasindaki-fark

Yatak pedi ile yatak koruyucu alez arasındaki fark sitemizde bizlere en çok sorulan sorular arasında yer aldığından cevabı en çok merak edilen sorular arasında olduğunu düşünerek yanlış anlamaları ortadan kaldırmak amacıyla bu sorunun cevabını sizler için sitemizde yayınlamak istedik.

Yatak pedi ile yatak koruyucu alezi bir çok kişinin aynı şey olarak algılaması doğal olmakla birlikte aksine her birinin yatakta kendine özgü bir yeri vardır ve farklı amaçlarla kullanılmaktadır.

Yatak Pedi Nedir?

yatak-pedi-nedir-ne-ise-yarar-narthome

Bir yatak pedi, aslında yatağınızın bir uzantısıdır. Genellikle yaklaşık 5-15 cm kalınlığında olan ve size ekstra rahatlık ve yumuşak yumuşaklık sağlayan bu ürünler, bir yatağa harika bir ektir ve gece uykusunu iyileştirmeye yardımcı olur. Bazı yatak pedleri üst düzeyde lüks konfor sağlamak için uyuyanın vücudun şeklini alır ve rahatsız edici ağrıları ve ağrıları gidermek için boynu, sırtı ve baskı noktalarını destekler. Henüz yeni bir yatak almayı düşünmüyorsanız eski yataklara yeni bir yaşam süresi bile verebilir.

Yatak Koruyucu Nedir?

yatak-koruyucu-nedir-ne-ise-yarar-narthome

Yatak Koruyucu Nedir Ne İşe Yarar

Ülke olarak genellikle sıcak bir iklime sahip bir ülke olduğumuzdan geceleri uyurken ister istemez terliyoruz. Bu ter vücuttan çıktıktan sonra yatağımız yastığımız tarafından emilir. Bazıları o kadar fazla terlerli yastıklarının üstüne geceleri havlu dahi koyanların olduğu bir gerçek. Vücudumuzdan çıkan bu sıvılar yatak ve yastıklara geçerek yatak ve yastıklarda sarı lekelerin oluşmasına neden olabilir. Yatak koruyucu alezlerin devreye girdiği yer burasıdır. Yatak koruyucuların alt katmanları sıvı geçirmezliği sağlamak amacıyla membran kaplama ile kaplanmaktadır. Bu kaplama sayesinde sıvılar yatağa geçemez ve yatağınızda görmek istemediğimiz sarı lekelerin oluşumu engellenir. Ytaak koruyucular ayrıca yatak içindeki toz akarları ve diğer alerjenlerin oluşumunuda engeller. Peki yatak koruyucu çeşitleri nelerdir?

Fitted Yatak Koruyucu Alezler

Fitted yatak koruyucu alezler yatağı çarşaf gibi tam saran ve yatağın altına kadar girerek kaymasını engelleyen en çok tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler yatakta çok hareketli olanlar için ideal bir ürün olup kayma ve çıkma yapmaz.

Lastikli Biyeli Yatak Koruyucu Alezler

Lastikli yatak koruyucu alezler yatağınızın üstünü saran ve dört köşesinde lastik olan ve yatağa dört köşeden geçirilerek kullanılan alez modellerindendir. Fiyatları fitted modellere daha uygun olduklarından tercih sebebi olabilmektedir.

Kapitoneli Yatak Koruyucu Alezler

Kapitoneli yatak koruyucu alezlerin iki türü bulunmaktadır. Normalde sadece yatak koruyucu olarak üretilen kapitoneli alezler son zamanlarda müşterilerin talepleri doğrultusunda sıvı geçirmez olarak da imal edilemektedir. Üst kumaşları %100 Pamuk, ortasında elyaf alt tabaka ise sıvı geçirmez ise membran kaplama değilse normal %100 pamuk kumaştan imal edilmektedir.

SUVAY olarak Denizli’de en kaliteli yatak koruyucu alez üretimi ve satışını gerçekleştirmekteyiz. Ürünlerimizin satışını yaptığımız e-ticaret sitelerinde yer alan ürün yorumlarına bakarak ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olarabilirsiniz. Firma olarak müşteri memnuniyetini esas alan yaklaşımımızla önce sizi ürünümüzden memnun etmek istiyoruz.  SUVAY Alezleri satın alabileceğiniz iş ortaklarımız, Trendyol, N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, Çiçeksepeti, Lazımbana, ePTTavm ve Amazon olup gerek bu pazaryerlerinden gerekse web sitemiz www.suvay.com.tr üzerinden ürünlerimizi sipariş verebilirsiniz. Alez markaları içinde kaliteden taviz vermeden en uygun fiyatlara alez satışını yapan firmamız sizlerin güveni ve desteği ile gün geçtikçe büyümektedir. Yatak koruyucu alez ile ilgili tüm sorularınızı bize Whatsapp hattından Müşteri Temsilcimize iletebilirsiniz.