Blog

Alez Ölçüsü Nasıl Alınır? Alez Ölçüleri

alez ölçüsü nasıl alınır

Alez ölçüsü nasıl alınır? Yatak koruyucu alez satın almadan önce yatak ölçülerinizi bilmenizde fayda var. Satın aldığınız ürünün iadesi ile uğraşmak için boşuna zaman harcamamış olursunuz. Peki yatak ölçüsü nasıl alınır? Bu sorunun cevabını bu yazının sonunda umarız sizlere anlatabilmiş oluruz. Kaliteli alez modellerini en uygun fiyatlara sitemizde satın alabilirsiniz.

ALEZ ÖLÇÜSÜ ALMA

Çoğu insan yatak ölçülerini bilir. Malum yatakların kenarlarında yatak firmasının etiketini sökmediyseniz orda da yazıyordur. Ancak zamanda yatakların üzerine ve altların konulan ek materyaller yatak ölçülerinizin değişmesine neden olmuş olabilir. Yatak koruyucu alez satın almadan önce yatağınızı ölçmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Özellikle internetten alışverişin arttığı bu dönemde verilen siparişin size teslimi günler alıyor, siparişiniz ulaştıktan sonra ölçülerinde yaşadığınız sorun nedeniyle iade süreci ile uğraşacaksınız, iade kodu alıp kargo firmasına kadar gidip ürünün firmaya ulaşmasını bekleyecek ve firmanın onayından sonra ücret iadesi derken bir sürü zamanınız boşa gidecek. Bunu önlemenin basit bir yolu var bir kaç dakikanızı ayırıp yatağınızı ölçebilirsiniz. Bunun için sizlere bir metre, birde düz bir tahta parçası oklavada olabilir.  Yatağınızın eni ve boyu standart yatak ölçülerindedir. Bazı özel yataklarda durum değişebiliyor. Siz her türlü yatağınızın enini ve boyunu ölçtükten sonra en önemli olan nokta yatak yüksekliğinin ölçülmesidir. Yatak yükseklikleri çok değişkendir. Birde sizin yatağın altına yada üstünde yatak pedi gibi ekstra materyaller koymanız durumunda yatak yüksekliği değişebilmektedir. Aşağıdaki resimde sadece yatak yüksekliğini ölçmenin ne kadar yanlış olduğunu görüyorsunuz. Bunun için yatağın üstüne düz bir tahta parçası koyarak yatağın altından tahtaya kadar olan mesafeyi ölçmeniz gerektiği gösterilmiştir.

yatak yüksekliği nasıl ölçülür

Yatak yüksekliği nasıl ölçülür

ALEZ ÇOK SIKI OLMAMALI

Alezlerin yatağa düzgün bir şekilde oturması gereklidir. Ne çok gevşek nede çok sıkı olmalıdır. Sıkı olması özellikle alezin kullanım ömrünü azaltır. Kullanım esnasında da yatak aleze baskı yapar ayrıca yıkamak için çıkarıp takmaya çalışırken hem zorlanırsınız bu durum dikiş yerlerinde patlamalara neden olabilir.

Alez ölçüsü nasıl alınır yazımız sonrası umarız bu bilgiler sizlere alez satın almadan önce yatağınızın ölçüsünü almanızda yardımcı olur. Değişim ile uğraşmadan ihtiyacınız olan boyutu almanızı öneriyoruz.

STANDART YATAK ÖLÇÜLERİ

Bebek Yatak Ölçüleri

60×120 cm

70×140 cm

Tek Kişilik Yatak Ölçüleri

90×190 cm

100×200 cm

120×200 cm

Çift Kişilik Yatak Ölçüleri

140×200 cm

150×200 cm

160×200 cm

180×200 cm

200×200 cm

EN KALİTELİ ALEZ MARKASI SUVAY

Türkiye’nin en kaliteli alez markası olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trendyol, N11, Hepsiburada, Çiçeksepeti, Gittigidiyor ve PttAVM gibi tüm pazaryerlerinde bulunan mağazalarımızdan yada sitemiz üzerinden sipariş vererek sizlerde kaliteli alezlere en uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Ürünlerimizin tamamı ücretsiz kargo ile kapınıza kadar teslim edilmektedir. Tüm pazaryerlerinde mağaza puanlarımız ve ürün yorumlarımızı incelediğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz. Alez ürünlerimizi BURAYA tıklayarak inceleyebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Alez Ölçüsü Nasıl Alınır? Alez Ölçüleri Yorumu

Bir yanıt yazın