Genel

Bebek Alezi Ebatları, Kullananların Yorum ve Tavsiyeleri

bebek alezi ebatları kullananların yorum ve tavsiyeleri

Çocuklarımızı büyütürken onların sağlığı açısından beden ve kıyafetlerinin temizliğine önem gösteririz.  Bu sebeple çocuklarımıza sıklıkla duş aldırır ve gün içinde kıyafet değişimlerini yaparız. Bunun sebebi ise temiz olmayan ciltte ve kıyafetlerde bakterilerin çoğalma hızının normalin kata be kat olmasıdır. Bebeklerimizin kendileri ve giysileri kadar üzerinde zamanlarının büyük bir kısmını geçirdikleri yatak ve başlarını koyduklarını yastığın da temiz olmasında dikkat etmeliyiz. Bebeklerimizin yataklarını temiz tutmanın en kolay yollarından biri bebek alezi kullanmaktır.

Bebek Alezi Kullanmanın Faydaları

Bebekler dünyaya geldikleri andan itibaren bir yaşına kadar sıklıkla yataklarının çarşafını kirletirler. Bu onların gelişim süreçlerinde gayet doğal bir süreç olup bu süreç içerisinde kusma, idrar ve kaka kaçırma gibi istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Tuvalet eğitimi sürecinde yataklarında yine kirlenmeler olabilir. Bu sebeplerden dolayı kirlenen bölge iyi temizlenmezse bakteriler ve parazitler  çoğalıp  hastalığa sebep olabilir. Bebek alezleri bu süreçlerde sizlerin en büyük yardımcınız olabilir.

Yukarıda saydığımız nedenlerde bebek çarşaflarını sıklıkla yıkasanız da çarşafın da  altına geçen ve yatağa geçen sıvıların temizlenmesi pek o kadar da kolay olmayabilir. Çünkü çarşafı makinede kolaylıkla yıkaya bilirken yatağınızı yıkama imkanınız bulunmamaktadır. Ancak sabunlu biz bezle silip üstündeki lekelerin kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Yatağı silmek bu süreçte temizlik açısından etkili bir yöntem değildir. Nedeni ise bakteri ve parazit oluşumuna neden olan sıvılar yatağın üst kısmından yatağın içine nüfuz etmiş olup zamanla bakteri ve parazit oluşumu süreci başlayacaktır. Bebeğiniz için alez kullanmanız durumunda ise bebeğinizin yatağı ilk günkü temizliği ile kalacaktır.

Bebek Alezi Ebatları

Bebek alezi ebatları olarak en çok 60×120,70×110,70×120,70×130,70×140 ve 80×130 ebatları üretimi yapılmaktadır. Bu ebatlardan en çok piyasada bulunanlar ise 60×120 ve 70×140 ebatlarıdır. Arayıp bulamadığınız tüm ebatlardaki alezleri sizler için üretebileceğimizi biliyor muydunuz? Arayıp bulamadığınız alez ölçülerini bizimle iletişime geçmeniz halinde en kısa sürede üretip sizlere ulaştırıyoruz.

Bebek Alezi Modelleri

Bebek alezinden beklenen her türlü sıvının alezin altında bulunan yatağa geçişini engellemektir. Bebek alezi bunu alt katmanının da bulunan sıvı geçirmez kaplama ile başarabilmektedir. Bu kaplamanın kaliteli olması sıvı geşinde başarıyı artırırken aynı zamanda  hışırtı gibi seslerin çıkmasını önler ve terletmez. Bebeklerin yataklarında rahat uyuyabilmesi için Bebek alezi kumaşlarının sıvı geçirmez pamuk, antibakteriyel, antialerjenik, yumuşak ve emici olması gerekmektedir. Bebek alezleri fitted model dediğimiz alezin tüm çevresinin lastikli olduğu ve sadece dört köşesinde lastik olan modelleri olmak üzere iki modeli bulunmaktadır.  Ebeveynlerin genellikle en çok tercih ettikleri ve bebek alezi yorum ve tavsiyeleri en fazla olan ürün fitted modeldir. Bebeğiniz çok hareketli ise ve yatakta istenmeyen bir durum olduğunda alezin kaymamış olması için fitted alezlerin tercih edilme nedenleri arasındadır. Bebek alezlerinin makinede yıkanabilmesi alezlerin kullanım kolaylığı sağlamasının yanında bir de hijyen için bakımından kolaylık sağlamaktadır

Bebek Alezi Fiyatları

Bebek alezi fiyatı belirlenmesinde ürünün imal edildiği kumaşın kalitesi ve sıvı geçirmez özellik için kullanılan ve kumaşın altına yapıştırılan kaplamanın kalitesi etkilemektedir.  Kumaş türü olarak mikrofiber kumaş, pamuk kumaş ve kapitoneli kumaş olmak üzere 3 çeşit alez kumaşı bulunmaktadır. Fiyatı belirleyen son faktör ise bebek alezinin fitted yada dört köşe lastikli olmasıdır. Fitted model dört köşe lastikli modele göre alezin dört kenarını saran ve 30 cm yatak yüksekliğine kadar kullanıldığından eksta bir kumaş maliyeti olduğundan fiyatları dört köşe lastikli modellerden bir miktar fazlalık gösterebilmektedir. Kaliteli bebek alezi modellerini SUVAY’da bulabilirsiniz. Ürünlerimizi kullananların yorum ve tavsiyelerini gerek web sitemizden gerekse mağazalarımızın bulunduğu tüm platformlardan okuyabilirsiniz. Türkiye’nin en kaliteli alezlerine en uygun fiyatlara sahip olmak için hemen bizi arayın!