Blog

Yağ Lekesi Yataktan Nasıl Çıkar?

yağ lekesi yataktan nasıl çıkar

Yatak üzerinde yağ lekesi sorunu ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerekli bilmenizde fayda var. Yağ lekeleri kıyafetlerden ve halılardan nasıl çıkarılır merak eden kadınlar bu sorunun cevabını arıyorlar. 

Yağ Lekelerini Çıkarmak İçin Yapmanız Gerekenler

Yatak lekeleri inatçıdır ve çıkarılmaya karşı hayli dirençlidir. Ama gelişen yeni nesil temizlik ürünleri ile artık bu tarz problemler kolaylıkla çözülebilmektedir.  Yazımızın tamamını okuduğunuzda yataktan yağ lekeleri nasıl çıkarılır sorusunun yanıtı bulacaksınız. 6 adımda yağ lekeleri nasıl çıkarılır sorusunun yanıtını bulacaksınız.

1. Aşama : Fazla Yağı Kurutun ve Kazıyın

Mümkün olduğunca fazla yağı kurutun veya kazıyın. Lekelenme için kağıt havlular ve kazıma için plastik bir kap kullanın.

2. Aşama : Kabartma Tozu

Yatağınızda yağ lekesi bulunan bölgeye bolca kabartma tozu dökün. Kabartma tozunun yağ lekesinin olduğu tüm bölgeyi kapladığından emin olun.

3. Aşama : Sabır

Lekenin üzerine kabartma tozu döktükten sonra 15 ila 20 dakika arasında bekleyin.

4. Aşama : Elektrikli Süpürge

Elektrikli süpürgenin fırça eki ile kabartma tozu vakumlayın.

5. Aşama : Silme

Temiz bir beze kuru temizleme çözücüsü uygulayın ve alanı nazikçe silin.

6. Aşama : Kurutma

Kuru temizleme çözücüsünü çıkarmak ve lekeyi çıkarmak için alanı temiz ve kuru bir bezle kurulayın. Kuru temizleme çözücüsünü uygulamaya devam edin ve leke gidene kadar kurutun.

Yatak Koruyucu Alez Kullanın

Yataklarınızı yağ, sıvı ve ter gibi maddelerden korumak için yatak koruyucu alez kullanabilirsiniz. Her bütçeye uygun yatak koruyucu alez model ve çeşitleri suvay.com.tr’de.

SUVAY ürünlerini sitemizden satın alabileceğiniz gibi N11 ve Trendyol mağazalarımızdan da temin edebilirsiniz.